Češi po čtyřech letech postupují do semifinále, porazili Finy 2:1

21. května 2010 v 18:53 | jaki96 |  Novinky z hokeje
Česká reprezentace po čtyřech letech vítězí čtvrtfinálový zápas a postupují do semifinále. Po napínavém zápasu proti finskému výběru zvítězili 2:1 až při nájezdech.
Brankář Tomáš Vokoun slaví vítězství na Finskem
Zápas začal smolně pro Čechy, kteří hned v 55. sekundě zápasu dostali gól po úniku Kontioly. Celý zápas měli čeští hokejisté dobré šance, avšak srovnávací gól na 1:1 vstřelil až ve 42. minutě Jakub Klepiš v přesilové hře. Po 60. minutách byl zápas nerozhodný, proto se prodlužovalo. Ani po deseti minutách zápas Česko - Finsko nezaznamenal gól. Rozhodly až nájezdy, kdy dal rozhodující branku Jan Marek.

V sobotu hraje česká reprezentace semifinálové utkání proti Švédsku. Zápas můžete sledovat na programu ČT2.