Česká reprezentace postupuje do čtvrtfinále, Kanada neunesla prohru

19. května 2010 v 17:33 | jaki96 |  Novinky z hokeje
Český hokejový tým si otevřel cestu do čtvrtfinále. Kanadu Češi porazili 3:2, ale ta prohru nesla velmi těžce.
Tomáš Vokoun předváděl bravurní zákroky proti Kanadě.
Skóre zápasu otevřel Kanaďan Whitney v oslabení české reprezentace. Další oslabení Česka však přineslo gól od Lukáše Kašpara v 19. minutě. V 33. minutě skóroval Jaromír Jágr a český tým po brance Klepiše ve 39. minutě, kdy naši hokejisté hráli přesilovku, zvýšil na 3:1. Poslední gól padl z kanadské strany, ovšem po faulování Vokouna za brankou.

Zápas skončil 3:2, ale Kanaďané neunesli prohru a při odpískání konce zápasu se pustili do hromadné bitky. Během bitky se na ledě dokonce objevil i fanoušek. I přesto zvládl český tým výborně zápas proti kanadskému výběru a ve čtvrtek je čeká další, čtvrtfinálové utkání proti Finsku. Zda budou svěřenci kouče Růžičky hrát odpoledne nebo večer, ještě není jisté.