Štěstí se přiklonilo k českým hokejistům, Švédy porazili 3:2 na nájezdy

22. května 2010 v 17:18 | jaki96 |  Novinky z hokeje
Dnes se v Německu odehrají celkem dva semifinálové zápasy. První zápas Česko - Švédsko zná výsledek, čeští reprezentanti porazili Švédsko 3:2 na nájezdy.
Čeští hokejisté se radují ze vstřeleného gólu.
Zápas začal nepříjemně pro Českou republiku, když v 9. minutě v přesilovce Švédů dal gól Harju. V té samé, první, třetině změnil stav utkání Tomáš Mojžíš, který v 18. minutě propálil Gustavssona a vstřelil šťastný gól. V 32. minutě zvýšil po nešťastném odrazu od českého hokejisty na 2:1 švédský hokejista Engqvist. V 58. minutě český tým odvolal z branky Tomáše Vokouna a na led vstoupilo 6 hráčů. Už to vypadalo na prohraný zápas, ale osm vteřin před koncem propálil Karel Rachůnek vše, co mu stálo v cestě a dal gól.

Při výsledku 2:2 se prodlužovalo, ovšem ani v prodloužení nepadl gól.
I v zápasu proti Švédsku předváděl Tomáš Vokoun skvělý výkon.
O tom, kdo postoupí až do finále, rozhodly nájezdy. První střelu Vokoun vychytal, poté přišel gól od Lukáše Kašpara, Švédům se podařilo při druhém nájezdu propálit českého brankáře. Poté na led přišel Jan Marek, jenž po úspěšném nájezdu na Finsko opět skóroval. Další nájezd ze švédské strany Tomáš Vokoun vykryl a čeští hokejisté mohli slavit.

Česká reprezentace si zítra v 20:15 zahraje zápas o 1. místo. Soupeřem se stane Rusko nebo Německo.