Švýcaři pokračují ve své neporazitelnosti, tentokrát na český účet

16. května 2010 v 13:28 | jaki96 |  Novinky z hokeje
Na MS v Německu 2010 Švýcaři předvádějí svoji sílu a neporazitelnost. To potvrdili i v zápase s českou reprezentací, když vyhráli 3:2.
Švýcarsko-Česko
Čeští hokejisté doplatili hlavně na první třetinu, ve které nic moc nepředvedli a mohlo být hůř, kdyby Tomáš Vokoun nepředvedl hned několik skvělých zákroků.

Skóre zápasu otevřel v 5. minutě zkušený švýcarský útočník Plüss. Toho pak ještě v první třetině doplnil Ambühl. Na 2:1 snížil český útočník Jan Marek. Tento výsledek si však Švýcaři dlouho nenechali líbit a v té samé třetině zvýšil opět Ambühl na 3:1. Poslední branku zápasu vstřelil český obránce Tomáš Blaťák ve 35. minutě.

Pokud chtějí svěřenci trenéra Růžičky postoupit do čtvrtfinále, musí za určitých okolností porazit Lotyšsko i Kanadu. Případný nepostup by byl nejhorším českým výsledkem na MS v novodobé historii českého hokeje.