České úspěchy na HMEA 2011

6. března 2011 v 21:16 | First Hand |  Novinky z ostatních sportů
Dnes skončilo třídenní Halové mistrovství Evropy v atletice 2011, kde čeští reprezentanti získali celkem 4 medaile a obsadili tak šesté místo v medailovém pořadí zemí.
Hned první den, tedy v pátek, získala Česká republika první zlato, když Petr Svoboda zaběhl 60 metrů překážek v čase 7,49. Sedm setin za ním byl Francouz Garfield Darien, třetí doběhl Adrien Deghelt z Belgie. "Já doufám, že tohle byl zlom v mé kariéře," řekl Svoboda hned po závodu ještě plný emocí.

O další český úspěch se postarali v pátek Jaroslav Bába a Denisa Rosolová. Jaroslav Bába skočil své letošní maximum a ve skoku vysokém obsadil druhé místo hned za suverénním Rusem Ivanem Uchovem. Třetí skončil další ruský skokan - Alexandr Šustov. S ruskými soupeřkami se potýkala také běžkyně Denisa Rosolová, která zaběhla 400 metrů za 51,76 sekundy a získala zlatou medaili. Druhé i třetí místo patřilo Ruskám.

Poslední českou medaili na šampionátu získal vícebojař Roman Šebrle, který v sedmiboji s 6178 body získal bronz. Před ním skončili první Bělorus Andrej Kravčenko a druhý Francouz Nadir El Fassi. Blízko k medaili měla v neděli i Jiřina Ptáčníková, která, ačkoliv vyrovnala své osobní maximum, skončila ve skoku o tyči na děleném čtvrtém místě.