Česko prohrálo v kvalifikaci na ME 2012 proti Španělsku 2:1

26. března 2011 v 17:25 | jaki96 |  Novinky z fotbalu
Včerejší zápas české fotbalové reprezentace proti Španělsku během kvalifikace na ME 2012 skočil prohrou 2:1. Mistři Evropy i světa tak nadále drží vedení v tabulce s dvanácti body.
První polovina byla ale úspěšná pro český tým. To dokázal ve 29. minutě Jaroslav Plašil dostal přihrávku od Tomáše Rosického a svoji levačkou napálil míč k tyči Casillasovy branky a otevřel tak stav zápasu. Španělé však bojovali dál a především díky bankáři Petru Čechovi odcházeli hráči našeho týmu do šaten ve vedení 0:1. Změna však přišla během druhé poloviny. V 69. minutě prostřelil Čecha David Villa. Ten samý hráč proměnil i penaltu - Petr Čech si sice na míč dokázal sáhnout, bezpečně od branky ho však odvrátit nedokázal. Utkání skončilo stavem 2:1.

V úterý čeká českou reprezentaci další zápas, tentokrát s Lichtenštejnskem.