Hradec Králové porazil Budějovice, Plzeň remízovala na hřišti SLovácka

6. března 2011 v 20:03 | jaki96 |  Novinky z fotbalu
V 19. kole Gambrinus ligy se utkaly celky Hradce Králové a Českých Budějovic, Plzně a Slovácka. Hradec si odnesl ze zápasu tři body, zatímco Plzeň uhrála na půdě Slovácka pouze remízu.
Taktika Slovácka byla uhrát na domácím hřišti aspoň remízu. Trenér Soukup tak posílil zadní řady. To ovšem nevyšlo, protože už v první minutě Plzeň skórovala. Po faulu rozehrál kapitán Horváth míč na Limberského, ten poslal balon hlavou na Bakoše, který míč poslal do brány soupeře. Tato branka snížila sebevědomí domácích natolik, že vytvoření dobré akce bylo opravdu náročné. Bakoš navíc mohl přidat další gól, brankář Filipko však stihl chytit míč dříve, než překročil čáru branky. Rezek si vybudoval dobrou šanci, ale trefil pouze břevno. Domácí se ovšem začali probouzet, naopak Plzeň se stahovala na vlastní polovinu. Tuto situaci využilo Slovácko, které srovnalo stav utkání. Při chybné rozehrávce brankáře Pavlíka přistál míč u kopačky Mezlíka a ten si připsal svůj první gól v sezóně. Domácí tým se v 67. minutě díky trefě Jiřího Valenty dostala do vedení, Viktorii Plzeň se však podařilo v 83. minutě srovat. Zápas skončil výsledkem 2:2.

Hradec vyvíjel tlak na České Budějovice již od začátku zápasu. Špatný stav hřiště však byl také jedním z důvodů, proč se hra táhla a nebyla nijak zvlášť zajímavá. Z celé této poloviny byly tři velké šance, při nichž se mohl Hradec dostat do vedení. Lepší podívaná pro diváky přišla ve druhé půlce zápasu. Domácí Hradec se nevzdal a opět působil soupeři problémy. A tento útok se vyplatil, protože pár minut po začátku druhé poloviny zastavil v pokutovém území Hořejš Černého a hradecký Fisher nařízenou penaltu proměnil. Další úder od hradeckých přišel v 72. minutě, kdy Pilař svoji střelou z dvaceti metrů zvýšil stav na 2:0. Domácí Hradec si dvougólový náskok pohlídal a vyhrál.