Plzeň si nadále jistí díky včerejší výhře první místo, Sparta přehrála Brno

19. března 2011 v 19:50 | jaki96 |  Novinky z fotbalu
I ve 21. kole Gambrinus ligy si Plzeň drží první místo, a to především díky výhře nad Budějovicemi 2:1. V dnešním duelu Sparty Prahy a Brna zářil nový hráč Sparty, Tomáš Pekhart, který dvěma trefama zajistil tři body pro svůj tým.
Plzeň byla na svém hřišti proti Českým Budějovicím ze začátku méně aktivní, málo běhala a mnoho přihrávek bylo nepřesných. A navíc nidko z hráčů se neodvážil založit velkou šanci, která by případně vyústila v gól. Hráči Českých Budějovic tak mohli poklidně hlídat bezbrankový stav. "Vysvobození" přišlo ve 42. minutě. Západočeši provedli povedený výpad, od Jiráčka se balon dostal k volnému Ďurišovi, jenž otevřel skóre utkání. Druhý poločas byl už o poznání lepší, tedy co se hry domácích týkalo. Ale po nepovedených střelách se objevila příležitost pro hosty, kteří po rohovém kopu nachystali míč Nitrianskému přímo na nohu. Stav skóre se změnila na 1:1. Avšak radost trvala pouhých deset minut. V 66. minutě přestřelil plzeňský Bakoš zeď a míč mířený k tyči jihočeské brány nedokázal zastavit ani brankář Kučera. Plzeň si tak zajistila další tři body a stále se drží na prvním místě ligové tabulky.

Sparta Praha uvítala Brno velkým útokem, jenž se projevil už v páté minutě gólem Pekharta. Nový hráč Sparty si připsal první gól za tento klub a dvanáctý v lize. Potom však domácí trochu polevili a brněnský Střeštík jen těsně minul branku Blažka. Pekhart zazářil podruhé, když mu opět nahrál Kweuke před volnou bránu a odtud už mohl míč bez větších problémů dopravit do sítě Brna. Ale hosté ani tak nevzdali svůj zápas, hra postupovala stále rychlým tempem. Jenže skóre se už nezměnilo ani za 55. minut utkání. Sparta vyhrála na svém stadionu 2:0.